..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Menu

   » Recenzje

   Szukaj
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

Dwa po Dwa
Czas podsumowań

Przełom lat ma tą naturalną właściwość i potencjał by stać się gospodarzem wielu podsumowań w przeróżnych dziedzinach. Trudno więc i tutaj nie oddać się spojrzeniu ile działo się na Elixirze. Sam jednak nie jestem w stanie objąć tego okresu. Zbytnio rozpływa mi się w ciągłości i trudno go nazwać samoistną cegiełką. Ramy roku nie obejmują Elixiru polegającego bardziej na wydarzeniach i rewolucjach. A przynajmniej mnie zgubiła sie tu już dawno skala czasu.
Spójrzmy jednak po tej całej drodze jaką przebyliśmy gdzie stoimy. Pozycja ta jest przyznam dla mnie mocno zaskakująca. Elixir jest portalem choćby z racji wieku całkiem znanym. Molochem, który rozwija się i mnoży wypuszczając nowe twory, jak „Hard Hex”. Teksty się pojawiają i są dodawane, choć nie wszędzie. Świetnie radzi sobie Orbital kipiąc od nowych pomysłów. Trochę stabilniej Manga i Anime, choć też nader żywo i z rumieńcem. Fantastyka właściwie również może sprawić taki wrażenie. Pojawiają sie większe i mniejsze zmiany, udoskonalenia. Niedawno była ewolucja, nadchodzi nowa edycja konkursu literackiego, czyli Veto 2008. A aktualki są chociaż w miarę regularnie. Tekstów i ludzi, którzy chcieliby coś opublikować, co dotąd zdawało się nie do pomyślenia, zaczyna jednak braknąć. Gdyby nie przejęcie recenzji mogłoby być bardzo krucho. Za miesiąc, czy dwa musiałbym zamknąć interes, nie z braku chęci, a opowiadań. Nie będę w końcu chodził od drzwi do drzwi prosząc o napisanie czegoś. To nie w moim stylu. Nie wspominając o tym, że opowiadania pisane na zlecenie zazwyczaj mocno odstają poziomem. Jest też drobna różnica między tym serwisem, a innymi. Otóż brak odzewu od choćby i tych nielicznych czytelników jacy są. Ostatnio bez komentarzy Saraj przeżywałem pewien kryzys. Dla kogo ja to w końcu robię? Usłyszałem od Wróbla, że na form Mangowym ktoś wspominał o dobrze działającej części kulturalnej Elixiru. Jak więc to jest? słyszeli, ale nie czytują? Czytują, ale nie komentują?
Podtrzymywanie życia funkcjonuje, ale pacjent nie oddycha.
Czego więc potrzeba skoro są dobre teksty, niektóre z nich czyta się lepiej niż twory uznanych i drukowanych. Jest jakaś takaś sława. Niestety brakuje reklamy. Wiedza, że coś takiego jak Elixir widać nie wystarcza. Przydałaby się jeszcze świadomość, że jest na nim coś wartego uwagi Nikt jednak specjalnie o reklamę nie dba. Po co bowiem? Serwisy, które dobrze sobie radzą mają czytelników. Nie promieniują nimi jednak na resztę. W tej chwili wyglądamy trochę jak mackowaty potwór, przy którym każda macka wiedzie swój żywot, a łączą je tylko pewne zależności towarzyskie. Pojedyncze serwisy niewiele mogą zmienić w promowaniu całości obawiam się. Co najwyżej podniosą siebie samych, ale co z mnogimi serwisami leżącymi odłogiem z braku tekstów? Nikt mi nie powie, że taki WoD nie ma fanów, którzy może by i chcieli tworzyć do jakiegoś portalu.
Bardzo przydałoby się by Elixir wytworzył jakąś reklamę całości. Nie da sie bowiem nie prowadzić polityki zagranicznej i pozostawać w niej ważnym graczem. Poczta pantoflowa nie specjalnie sie w naszych warunkach jak widać sprawdza. Google zapytany o RPG nie wymienia nas nawet w pierwszych 40 stronach, na jakich miałem jeszcze zaparcia szukać. Na szczęście choć jakoportal RPG jesteśmy na 4 stronie. Pewną sławę daje nam czas, ale to oddziałuje tylko na stare wygi i fandom. Skąd osoby świeże mają o nas usłyszeć? Kiedyś na większości większych konwentów Elixir miał swoje przedstawicielstwo, którego nie zauważyć nie było sposobu. Ale ostatnio nikt o wypadzie na konwent nawet nie wspominał.
Można wrzucać porządne teksty, pisać dobre artki, ale przeświadczenie, że to wystarczy żeby zdobyć popularność to już prawdziwa Fantastyka.
Nie powiem, że jest źle. Nie braknie ludzi i chęci do pracy. Właśnie kształtuje się L5K gotując do stworzenia nowego serwisu. Nie braknie talentów, ani dobrego imienia. Niektóre macki radzą sobie świetnie. Ale może się okazać, ze po oddaleniu kamery zobaczymy przed sobą przepaść, a co żywsze macki odpełzną swoją drogą, bez ciężaru korpusu.
Drodzy Państwo potrzeba tylko pomysłu na wykorzystanie tego co mamy, póki to mamy.

Driden Wornegon
komentarz[16] |

Komentarze do "[2po2] Czas podsumowań"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Kerm
Engine by Khazis Khull based on jPortal


   Sonda
   Czy ewolucja idzie w dobrym kierunku?
Jasne, tylko tak dalej.
Nie mam zdania.
Nie wszystko mi się podoba, ale
Nie widzę potrzeby.
To krok wstecz.
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   Bogowie greccy
   Fantasy jako ...
   Przeznaczenie
   Apokalipsa 20...
   Wilkołaki
   Bogowie grecc...
   Legenda o kró...
   Chupacabra
   Egipscy Bogow...
   Inspiracje ku...

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.021147 sek. pg: