..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Menu

   » Recenzje

   Szukaj
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

Apokalipsa 2012 - prawda czy mit?Obecnie społeczeństwo ogarnięte jest paniką związaną z przepowiednią apokalipsy 2012. Ale czy ma rację?

21.12.2012 to ostatni dzień, miesiąc i rok podany w kalendarzu Majów. Właśnie tego dnia, według nich, ma nastąpić koniec świata albo aktualnej cywilizacji.

Tak podaje wikipedia.

Jeśli wolno mi tu wyrazić swoje zdanie, uważam to za totalną bzdurę, ale postaram się rzetelnie przedstawić tu moją wiedzę na ten temat.

Odkrycie tej daty spowodowało panikę i stanowiło podstawę katastroficznych przepowiedni. Fakt pozostaje faktem - Majowie z reguły nie mylili się w swoich przepowiedniach. Potrafili określić każdy ruch Ziemi, obliczyć zaćmienia Słońca i Księżyca z dokładnością do sekundy, a także precyzyjnie przewidzieć datę zderzenia Ziemi ze 100-kilometrową planetoidą.

Wierzący w fatum ciążące nad 2012 rokiem odnaleźli potwierdzenie swoich przewidywań w wielu innych źródłach. Wyciągnęli ciekawe wnioski ze Zodiaku z Denery. Według relacji, starożytni kapłani głosili, że co 11 500 lat powtarza się szczególny układ planet i gwiazd. Podobno powoduje on katastrofy w całym Układzie Słonecznym (a może i poza jego granicami), takie jak zniszczenie planet czy przemieszczenie biegunów magnetycznych Ziemi. O tym jednak później.
Ostatnie zdarzenie rzekomo miało miejsce w 9792 roku pne., a kolejne ma przypaść, chyba już wszyscy odgadli, na 12 grudnia 2012 roku.

Katastrofa 2012 poparta jest nie tylko przepowiedniami Majów i Egipcjan, ale też obliczeniami matematycznymi i obserwacjami zlodowaceń Ziemi. Może wtedy nastąpić powtarzający się cyklicznie wybuch na Słońcu. Może to spowodować przemieszczenie się biegunów magnetycznych Ziemi i zagładę milionów ludzi.

Zwolennicy ruchu New Age również nie omieszkali skorzystać z popularności tej daty. Wg nich właśnie w tym roku skończy się kiepska dla ludzi Era Ryb i rozpocznie pełna szczęścia Era Wodnika, co będzie jednak poprzedzone katastrofami.

O zbliżającym się końcu świata wspominał również Nostradamus, według którego po tym nastąpi nowy okres w dziejach ludzkości (tak więc Nostradamus nie przewiduje totalnego rozwalenia Ziemi na kawałki). Słynny amerykański prorok Edgar Cayce mówił, że przebiegunowanie Ziemi powiąże się z ponownym wynurzeniem Atlantydy

Zadziwiający jest fakt, że wielu poważnych ludzi i większość mocarstw uwierzyło w przewidzianą przez Majów datę końca świata. Władze wielu krajów na Ziemi postanowiły tak pokierować swoją polityką gospodarczą i społeczną, by do 2012 roku wykorzystać wszelkie posiadane rezerwy.

Jednakże wg profesorów z PANu, kulminacyjny moment przemagnesowania Ziemi wcale nie będzie taki katastrofalny w skutkach. Zamiana biegunów magnetycznych rzeczywiście mogłaby osłabić czy nawet spowodować częściowy zanik pola magnetycznego, ale te katastroficzne wizje są mocno przesadzone. Takie zjawiska zdarzały się w historii naszej planety co najmniej sto razy. Jednakże w świetle dotychczasowych badań nie można dokładnie przewidzieć momentu odwrócenia biegunów. Ostatni raz takie zjawisko miało miejsce 740 000 lat temu, następne może nas czekać nie wcześniej niż za 5 tys. lat. Z punktu widzenia człowieka nie będzie to katastrofa. Zanim nasi przodkowie zeszli z drzew, a także kiedy już rozwijał się gatunek ludzki, były już trzy takie zdarzenia. I co? Wszystkie przeżyliśmy.

Tak więc nie ma się czego bać.

Źródła: Projekt Nautilius, PAP, Wikipedia

Autor: Tindomerel
Korekta: Xaneth
komentarz[93] |

Komentarze do "Apokalipsa 2012 - prawda czy mit?"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Kerm
Engine by Khazis Khull based on jPortal


   Sonda
   Czy ewolucja idzie w dobrym kierunku?
Jasne, tylko tak dalej.
Nie mam zdania.
Nie wszystko mi się podoba, ale
Nie widzę potrzeby.
To krok wstecz.
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   Bogowie greccy
   Fantasy jako ...
   Przeznaczenie
   Apokalipsa 20...
   Wilkołaki
   Legenda o kró...
   Bogowie grecc...
   Chupacabra
   Inspiracje ku...
   Egipscy Bogow...

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.016021 sek. pg: