..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Menu

   » Recenzje

   Szukaj
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

KenderzyJedna z ras powstała w wyniku działania chaotycznej magii Szarego Kamieni z Gargath. Ich protoplastami była rasa kowali stworzona przez Reorxa. Kenderzy podobni byli do Tolkienowskich Hobbitów za wyjątkiem paru różnic, które wytłuszczę później.
Kenderzy mieli zwykle ok. 4 stóp wzrostu, ich długość życia sięgała 100 lat (o ile ktoś tego nie przyspieszył, byli dziecinni i z wyglądu i z charakteru. Uszy mieli spiczaste, trochę podobne do elfich, dłonie smukłe i zręczne. Jedną z ich najgorszych wad była kleptomania. Nie ma, co ukrywać, kenderzy to porostu rasa zawodowych złodzieji. Jeśli w mieście kenderów ktoś chciał zatrzymać coś w domu(np. stół) musiało to być przybite do podłogi, bo inaczej, gość, który przyszedł w odwiedziny mógł to później (całkowicie przypadkiem) wynieść ze sobą. Kenderzy nazywali to "roztargnieniem" i kompletnie się tym nie przejmowali. To czyniło ich jedną z najstraszliwszych ras zamieszkujących Krynn. Jeden Kender odwiedzający miasto w dzień targowy potrafił zrobić większe spustoszenie niż cała armia smokowców. Z drugiej strony Kenderzy mogliby być dobrymi towarzyszami, jeśli nie przeszkadzałby ci nieustający potok słów, wypływający z tych niewielkich istot. Jedno z pierwszych słow, jakich uczy się nowonarodzony Kender to, „dlaczego?", a słowo, którego nie uczy się nigdy, lub przynajmniej nie w pełni go rozumie to "nie wolno".
Jak na początku pisałem Kenderzy podobni byli trochę do Hobbitów: mieli dziecinny wygląd, lekkie serce i lepkie palce. Jednak dzieliły ich też zasadnicze różnice. Mianowicie Kenderzy uwielbiali podróże, na swoją pierwszą wyprawę wyruszali zaraz po osiągnięciu dojrzałości, w przeciwieństwie do Hobbitów, którzy byli raczej domatorami. Na podróżowanie po kontynencie poświęcali prawie całe życie. Wspominając podróżach muszę też wspomnieć o tym, że uważali śmierć za "Ostatnią Najwspanialszą Przygodę". Cechowało ich zamiłowanie do map wszelkiego rodzaju. Różnili się też od Hobbitów budową ciała. Kenderzy byli raczej drobni i wysmukli, lubowali się w fantazyjnych fryzurach, natomiast Hobbici byli raczej grubi, a fantazyjne fryzury mieli tylko na stopach.
Ulubioną bronią Kenderów był tak zwany "hoopak". Był to długi kij z umieszczoną na szczycie procą. Jeśli zaczynało się szybko poruszać hoopakiem ten wydawał dziwny świszczący dźwięk, który służył Kenderom do odstraszania wrogów, bądź rozwścieczonych sklepikarzy. W skład wyposażenia typowego, Kendera wchodziło też: coś do rzucania, mnóstwo sakiew, aby pomieścić wszystkie "znalezione" rzeczy i cały zestaw najgorszej broni -wytrychów. Kenderzy posiadali jeszcze jedną nie mniej niebezpieczna broń zwaną "urąganiem". Zdolność tę posiadali w mniejszym lub większym stopniu wszyscy Kenderzy i szkolili się w niej przez całe życie. Urąganie było umiejętnością obrzucania wyzwiskami wroga aż do momentu, gdy wpadnie w taką wściekłość, że zacznie walczyć na ślepo. W tym momencie pozwolę sobie przytoczyć fragment II tomu "Kronik":
Takie obelgi (...) według Tasa świadczyły o braku wyobraźni. Postanowił pokazać tym ludziom dokładnie, jak bogatym i szerokim wachlarzem rozlicznych określeń dysponuje wspólna mowa. Wyzwiska Tasslehoffa były majstersztykami twórczej inwencji i przemyślności.
Jednak Kenderzy pomimo tego, co mogłoby się wydawać, nie przez całe życie wykazywali taką beztroskość. Gdy się starzeli osiadali na stałe i wiedli w miarę spokojny żywot. Wraz ze przyjęciem starości Kenderzy zyskiwali też życiową mądrość. To głównie było powodem tego, że ich społecznościami rządziła starszyzna.

Thork.
komentarz[15] |

Komentarze do "Kenderzy"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Kerm
Engine by Khazis Khull based on jPortal


   Sonda
   Czy ewolucja idzie w dobrym kierunku?
Jasne, tylko tak dalej.
Nie mam zdania.
Nie wszystko mi się podoba, ale
Nie widzę potrzeby.
To krok wstecz.
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   Bogowie greccy
   Fantasy jako ...
   Przeznaczenie
   Apokalipsa 20...
   Wilkołaki
   Bogowie grecc...
   Legenda o kró...
   Chupacabra
   Egipscy Bogow...
   Inspiracje ku...

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.018803 sek. pg: